wtorek, 18 kwietnia 2023

lOGO mops

Serdecznie zachęcamy do lektury artykułu autorstwa Pani Darii Bołka, który ukazał się na łamach miejskiego portalu o bydgoszczanach, pn.: "Bydgoszcz Informuje".  Na jego łamach kolejny raz podejmowany jest - jakże ważny i palący temat poszukiwań zawodowych rodzin zastępczych.  Autorka, w bardzo przystępny dla odbiorcy sposób, podejmuje kwestię rodzicielstwa zastępczego, bohaterami zaś są nasi zawodowi rodzice - Państwo Anna i Artur Wiśniewscy, którym ogromnie dziękujemy za chęć  podzielenia się swoją historią.

Artykuł pt.: "Rodziny zastępcze potrzebne w Bydgoszczy od zaraz".

OBRAZEK RODZINA

Problem braku wolnych miejsc, w istniejących już rodzinach zastępczych oraz deficyt chętnych osób do ich pełnienia, staje się ogólnopolską bolączką. Liczba miejsc
w rodzinnej pieczy zastępczej pozostaje niewystarczająca, zwłaszcza, że od m-ca stycznia 2021 roku nie ma możliwości umieszczania dzieci, poniżej 10 roku życia, w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej, a jedynie w formach prorodzinnych.

Szczegółowych informacji, w powyższym aspekcie, udzielamy podczas indywidualnej rozmowy z osobami zainteresowanymi. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zawodowo zajmować się dziećmi, jako rodzina zastępcza: zawodowa, pogotowie rodzinne, rodzina specjalistyczna lub rodzinny dom dziecka. Chętnie spotkamy się również z osobami, które mogłyby zaopiekować się dzieckiem, nie rezygnując z wykonywanej pracy zawodowej (tzw. rodzina zastępcza niezawodowa).

Informacji na temat procedur i wymagań formalnych wobec kandydatów do sprawowania zawodowej i niezawodowej pieczy zastępczej należy poszukiwać na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Możecie także Państwo podjąć rozmowę z naszym specjalistami, dzwoniąc pod numer telefonu: (52) 311 - 72 - 16.

Przypominamy spot promujący rodzicielstwo zastępcze:

Video file

 

OGROMNIE ZACHĘCAMY !!!

red. Marta Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: