czwartek, 1 lutego 2024

Logo MOPS

 

Szanowni Państwo,

niezmiernie miło nam poinformować, iż wraz z nadejściem roku 2024 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dołączył do akcji, pn.: „Pies w biurze”. Inicjatywa wspierana jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Pana Rafała Bruskiego. Inicjatorem wydarzenia, które na przestrzeni ostatnich lat zyskuje na popularności, jest Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy i Kujawsko - Pomorski OTOZ Animals.

logo schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Nie jest tajemnicą, że wielu pracowników MOPS, w czasie wolnym, czynnie angażuje się w rozmaite inicjatywy na rzecz niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Można śmiało rzec, iż "zawodowi pomagacze" pomoc mają wpisaną w DNA 😊   Dodatkowo znaczną grupę naszej kadry stanowią osoby, które na przestrzeni ostatnich lat adoptowały wiernego kompana ze schroniska.

Wprowadzona inicjatywa z miejsca zdobyła popularność i okazała się być strzałem w dziesiątkę nie tylko dla miłośników zwierząt. Wspomnieć także należy  o czysto edukacyjnym wymiarze przedsięwzięcia. Realizując czynności pomocowe w towarzystwie naszego czworonoga dajemy przykład, że niezależnie od sytuacji  bierzemy odpowiedzialność za istnienia, które są od nas zależne. Dlatego gdy odwiedzicie Państwo nasz Ośrodek i ujrzycie informację na drzwiach biura „Dziś jestem w pracy ze swoim psem” oznaczać to będzie, że rozmowie może przysłuchiwać się jakiś sympatyczny sierściuch 😊

Reportaż Radia PIK o "Psie w biurze".

Akcja Pies w biurze

 

red. Marta Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: