poniedziałek, 27 listopada 2023

Mikołajkowy bieg

Logo MOPS

„Mikołajkowy Bieg po Rodzinę”

już 3 grudnia 2023 roku !

Zbiórka: godzina 11:30 Myślęcinek (przy Karczmie Kujawskiej)

Start: godzina 12:00

 

Szanowni Państwo,

z największą radością pragniemy Państwa poinformować, a jednocześnie zaprosić na wyjątkowy, drugi już „Mikołajkowy Bieg po Rodzinę”!.

Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym, bowiem ponad aktywność w przepięknej scenerii Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, oferujemy Państwu możliwość zasięgnięcia języka, w jakże ważnym temacie rodzicielstwa zastępczego.

Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji na promowanie rodzicielstwa zastępczego. O tym, jak niewielka jest wiedza społeczna, w powyższym zakresie, pracownicy Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonują się każdego dnia. Jest to – nawiasem mówiąc, pewnie jeden z przyczynków znikomej ilości kandydatów, gotowych pełnić funkcję rodzica zastępczego.Nie każdy bowiem wie, że wśród nas są osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Mowa o opiekunach zastępczych.

Bohaterami „Mikołajkowego Biegu po Rodzinę”, którzy swoją obecnością dowiodą, że można, a nawet trzeba zawodowo zajmować się pomaganiem będą właśnie ci wyjątkowi ludzie, tworzący rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Pamiętajmy, że problem braku wolnych miejsc, w istniejących już rodzinach zastępczych oraz deficyt chętnych osób do ich pełnienia, staje się ogólnopolską bolączką. Dlatego jako społeczeństwo nie możemy pozostawać obojętni, dzieci to przecież nasza przyszłość!.

Dobra zabawa gwarantowana, na miejscu zaś do Państwa dyspozycji oddajemy:

  • Punkt informacyjny – Jak? Gdzie? I kiedy zostać rodziną zastępczą;
  • Animatorów zabaw z najmłodszymi;
  • Rozmaitości, słodkości i gorącą herbatę;

 

SERDECZNIE WSZYSTKICH PAŃSTWA ZAPRASZAMY !

Plakat Mikołajki

 

 

 

red. Marta Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: