piątek, 21 czerwca 2024

logo MOPS

Wiosenne kalendarium Działu Wsparcia Rodziny, w telegraficznym skrócie...

ołówek

 

"BAJKI - POMAGAJKI"

W okresie od kwietnia do maja 2024 roku, pracownicy DWR zorganizowali cykliczne spotkania dla dzieci w wieku 4 - 11 lat, pn. „Bajki-pomagajki”. Zajęcia odbywały się w siedzibie MOPS, przy ul. Toruńskiej 272 w Bydgoszczy. Celem była relaksacja przy czytanej książce, psychoedukacja poprzez bajkę, możliwość wglądu Uczestników we własne uczucia i emocje oraz wspomaganie rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci. Podczas każdego spotkania wykorzystano inną formę technik plastycznych, umożliwiających pobudzanie nieograniczonej wyobraźni dziecka oraz rozwoju jego zdolności manualnych.

"DZIEŃ RODZINY"

W dniu 21 maja 2024 roku, z okazji Dnia Rodziny, na terenie naszego ogrodu przy ul. Toruńskiej 272 w Bydgoszczy, wspólnie z Fundacją Orange zorganizowaliśmy spotkanie dla rodzin. Uczestnicy mieli możliwość wspólnego, rodzinnego wykonania obrazów z użyciem chrobotka. Wybrana forma aktywności była okazją do wzmocnienia więzi rodzinnych oraz stanowiła inspirację do aktywnej formy spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym. Spotkanie zwieńczone zostało pamiątkową sesją zdjęciową oraz uroczystym wręczeniem drobnych upominków.

"DZIEŃ DZIECKA"

Ten szczególny dzień, zorganizowany w dniu 28 maja 2024 roku, był niepowtarzalną okazją do własnoręcznego wyrobu mydełek glicerynowych. Klimat zajęć, wypełniony zapachem i dobrami natury, dopełniła atmosfera wspólnych gier i zabaw. Zajęcia zakończone zostały słodkim poczęstunkiem oraz upominkami dla każdego Uczestnika.

"DZIEŃ MALUCHA"

W dniu 14 czerwca 2024 roku w siedzibie biura Orange zorganizowaliśmy "Dzień Malucha". Spotkanie dedykowane było dzieciom w wieku 3-7 lat, które w tym wyjątkowym dniu mogły wejść w rolę prawdziwego artysty. Malowanie na płótnie, czy samodzielne wykonanie bransoletek i innych koralikowych ozdób to tylko preludium. Recz jasna nie mogło zabraknąć malowania buziek w dowolnie wybrany wzór, z przerwą na pyszne lody oraz wspólny poczęstunek.

Jak sami Państwo widzicie grafik mamy napięty! Każde wydarzenie to dla nas niepowtarzalna okazja poczucia wielkich, rodzinnych emocji, zdobycia cennej wiedzy oraz integracji poprzez twórczą i merytoryczną współpracę.

Bądźcie z nami!. Do zobaczenia 😊

Wiosenne wydarzenia

Wiosenne wydarzenia

zabawa

Dzień Malucha

red. Marta Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: