MOPS Bydgoszcz

„Wymiana Ciepła”

Symol wieszaka

Szanowni Państwo,

z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa (wywołującego COVID-19) – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy informuje, że zawiesza działanie akcji pn. „Wymiana Ciepła” do odwołania. Jednocześnie jesteśmy pełni nadziei, iż z chwilą poprawy obecnych, niesprzyjających warunków, powrócimy do realizacji społecznie pożądanych projektów.


Akcja pn. „Wymiana Ciepła”, realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, której symbolem i znakiem rozpoznawczym jest powyższy element graficzny, skierowana jest do wszystkich osób potrzebujących ciepłej garderoby. Darczyńcą przedsięwzięcia może być każdy, kto chce pozostawić na wieszaku ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter, czapkę, rękawiczki czy szal.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób najbardziej potrzebujących wsparcia, w tym zwłaszcza ubogich i bezdomnych Mieszkańców, jednak z odzieży może skorzystać każdy zainteresowany potrzebujący, w danym momencie, ciepłej garderoby. Inicjatywa, trwająca w okresie jesieni i zimy, przewiduje umiejscowienie sześciu wieszaków na terenie naszego Miasta, tj.:

  • na ul. Ogrodowej 9, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej,
  • na ul. Jesionowej 24, przy Parafii Bożego Ciała,
  • na ul. Śliwińskiego 12, przy Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień „BORPA”,
  • na ul. Cienistej 2, przy siedzibie CARITAS
  • na ul. Porazińskiej 9, przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej ”Fordon”,
  • na ul. Broniewskiego 1, przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznie „Błonie”.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do ofiarodawców, aby na wieszakach pozostawiali (wieszali) rzeczywiście tylko ciepłą i pełnowartościową garderobę, z zachowaniem estetyki i szacunku dla drugiego człowieka.