MOPS Bydgoszcz

Święto Pracownika Socjalnego

Szanowni Państwo

   Przed nami, przypadające w dniu 21 listopada, coroczne święto pracowników pomocy społecznej. Tradycyjnie też to dzień niezwykle ważny dla kilkuset pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Tegoroczna edycja tego święta ma inny wymiar, a związana z rozprzestrzeniającym się w naszym kraju koronawirusem SARS-CoV-2 sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na dotychczasowy sposób świętowania tego dnia. Nie zmieniło to jednak roli i wagi działań pracowników pomocy społecznej, którzy mimo występujących zagrożeń, wykazują szczególną wrażliwość wobec osób potrzebujących, zwłaszcza starszych i samotnych.

Tym samym, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Wszystkim pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej serdeczne i szczere podziękowania za odpowiedzialność, zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku, za stosowanie się do wytycznych i zaleceń umożliwiających skuteczną realizację nałożonych zadań. Dziękuję za codzienny trud, zaangażowanie, zapał i inicjatywy sprzyjające ograniczaniu negatywnych skutków ubóstwa, bezdomności, niezaradności oraz niepełnosprawności. Najlepszym gratuluję awansów.

Życzę jednocześnie, aby podejmowane w dalszym ciągu działania przynosiły jak najlepsze efekty i sukcesy, by nie brakło w nich entuzjazmu, wiary i nadziei. Życzę zapału i wytrwałości w realizowaniu osobistych i rodzinnych planów a przede wszystkim zdrowia.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Bydgoszczy
Renata Dębińska

 

Życzenia na Dzień Pracownika Socjalnego 2020 PDF