MOPS Bydgoszcz

Wizyta w ZOO

W dniu 12.03.2020r. Seniorki z „Babiego Lata” korzystając ze słonecznej pogody ( choć rano nic tego nie zapowiadało, bo padał deszcz) skorzystały z propozycji bydgoskiego ogrodu zoologicznego w Myślęcinku.

W ramach akcji: Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów można było bezpłatnie uczestniczyć w arcyciekawych spotkaniach ze zwierzętami i ich opiekunami.

Tak więc na spacerze z pracownikami zoo obejrzeliśmy wybrane gatunki zwierząt ( włochatka, kania ruda, wydra, żako, lemury madagaskarskie, krokodyle kameruńskie, żubry) i wysłuchaliśmy opowieści o ich zwyczajach i specyfice opieki nad nimi .Opiekunowie z wielką pasją opowiadali o swoich podopiecznych, chwilami można było odnieść wrażenie, że traktują je jak swoje dzieci- przemawiając do nich czule, bawiąc się z nimi, ale przede wszystkim dbając o ich właściwy rozwój. Dowiedzieliśmy się m.in. co to trening medyczny i enrichment ( czyli ubogacanie środowiska zwierząt przebywających w zoo np. podanie papugom jedzenia w niecodzienny sposób, by stymulować ich aktywność). Na zakończenie spaceru zgromadziliśmy się przy wybiegu żubrów, które są, jak się dowiedzieliśmy, bydgoskimi ambasadorami akcji „Chronimy ginące gatunki” Byliśmy świadkami ich karmienia przez opiekunów oraz wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących ich zachowania.