MOPS Bydgoszcz

Dobrą zabawą zaczynamy lato

Już kolejny raz na festynie „Wszyscy jesteśmy dziećmi – 2” na terenie ROPS Fordon mieliśmy okazję gościć rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne oraz seniorów. Coroczna impreza skupia coraz więcej osób, które w fantastyczny sposób integrują się przy akompaniamencie zespołu AK Music Adama Krajewskiego, który wraz z członkami Miłośników Starego Fordonu zadbał o oprawę muzyczną naszego wydarzenia. Pan Andrzej Urbaniak zorganizował ciekawe konkursy taneczne i ruchowe dla wszystkich grup wiekowych. W tym roku fundatorem nagród były firmy: Unamel – Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, Myjnia WYSZOGRÓD, Abramczyk Sp. z.o.o, Stovit Group sp. z o.o. czy KFC. Nasi darczyńcy okazali się jeszcze bardziej hojni niż w poprzednim roku, za co z tego miejsca im dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych. Uczestnicy festynu mieli okazję nabrać energii do zabawy i zregenerować siły witalne przy kiełbasce z grilla, żołnierskiej grochówce i chlebie ze swojskim smalcem i ogórkach małosolnych. Amatorzy słodyczy również się nie zawiedli, przy kawie lub herbacie mogli zjeść pyszne pączki lub domowy jabłecznik. Sponsorzy, jak co roku chętnie wsparli inicjatywę pracowników socjalnych fundując wszystkie pyszności. Dziękujemy firmie Mielniczek, za wodę, która w ten upalny dzień była nieocenionym darem, a także firmom: Piekarnia – Cukiernia Polski Chleb Jacek Rudziński, PW Roza Maciej, Zakadom Mięsnym NIEWIEŚCIN Sp. z.o.o, Fundacji PRO OMNIS, Rem Marco Cukiernia. Wszyscy otworzyli swoje serca po to by uśmiech zawitał na twarzach naszych gości.

Roztańczeni goście mieli okazję zapoznać się z replikami pistoletów i karabinów oraz porozmawiać z panem Robertem Szwedem z grupy AIRSOFT ASG AQUILA TEAM w Bydgoszczy. Miłośnicy motocykli mogli posłuchać ryku Suzuki i Yamahy, na których wjechali Motodawcy Uśmiechu. Niemałym zainteresowaniem, głównie wśród dzieci cieszyły się bezkręgowce, które mieliśmy okazję gościć dzięki uprzejmości pracowników Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Każde dziecko znalazło sobie formę atrakcji, która spełniała jego oczekiwania: część szalała na dmuchanych zamkach firmy FHU DAMAX Tomasza Dudzińskiego, część lepiła dłonie w wacie cukrowej, inna grupa rywalizowała zawzięcie w konkursach ruchowych. Najodważniejsze dzieci śpiewały z zespołem, a wszystkie mogły bawić się w pełnym niespodzianek kąciku dla dzieci. Zmęczeni piknikowicze mogli skorzystać z masażu, który świadczyła Szkoła PASCAL w Bydgoszczy lub ochłodzić się pod strumieniami fontanny wody z ogromnej pompy Straży Pożarnej. Nad wszystkim czuwali funkcjonariusze policji, którzy chętnie zapraszali najmłodszych do radiowozu oraz znakowali rowery.

Wszyscy bawili się doskonale, a hasło „wszyscy jesteśmy dziećmi” nabiera z roku, na rok coraz większego kolorytu, odzwierciedlając atmosferę imprezy. Pracownicy socjalni ROPS Fordon zorganizowali imprezę, która oddawała ducha wspólnej zabawy, bezinteresowanej pomocy i dobrej energii. Oby wszystkim starczyło jej jak najdłużej. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tego wydarzenia – DZIĘKUJEMY !

Galeria: