MOPS Bydgoszcz

Sportowe emocje

W dniu 12.06.2019r. Seniorzy klubu „ Babie Lato” obejrzeli niezwykle emocjonujące widowisko sportowe. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy odbył się I Memoriał Ireny Szewińskiej. To pierwsze w historii zawody poświęcone pamięci Ireny Szewińskiej. Mityng został rozegrany na stadionie, na którym 43 lata temu nasza wielka lekkoatletka pobiła rekord świata na 400 metrów.

Kilka konkurencji było niezwykle mocno obsadzonych – na 800 metrów rywalizowali ze sobą nasi najlepsi biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Pan Adam jak przystało na Profesora z ogromną przewagą i lekkością wygrał swój bieg- kto nie widział na żywo jego wyczynu niech żałuje! .Mieliśmy tez okazje podziwiać w biegu na na 400 metrów Aniołki Matusińskiego z Justyną Święty-Ersetic na czele, a na 100 metrów Ewę Swobodę. W rzucie młotem wystąpili Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, zaś w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Kibicowaliśmy wszystkim sportowcom, emocji było co niemiara, zmęczeni ale usatysfakcjonowani powróciliśmy do naszych domów.