MOPS Bydgoszcz

Spotkanie z naturą – piknik rekreacyjno- edukacyjny

W dniu 04.06.2019r. seniorki z klubu „ Babie Lato ” wybrały się do Myślęcinka. W myśl maksymy – RUCH TO ZDROWIE spacerowaliśmy zielonymi alejkami wdychając powietrze przepełnione zapachami rozkwitających kwiatów i ziół.

Uczestniczyliśmy także w grach i zabawach sportowych : kto rzuci najdalej piłeczką do celu, kto najdłużej będzie kręcić hula hopem, kto najdalej skoczy bez rozbiegu. Było przy tym sporo uśmiechu ale i poważnego elementu rywalizacji!!! Tutaj jednak każdy uczestnik był zwycięzcą, bo dla nas najważniejsze było samo uczestnictwo w zawodach.

Przeprowadziliśmy również ćwiczenia relaksacyjne. Tym razem zamiast dźwięków odtwarzanych z komputera wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków i szumu drzew, w rytm których regulowaliśmy oddech i oddawaliśmy się kontemplacji. Nasze troski i zmartwienia odeszły na chwilę w siną dal, dając pierwszeństwo przyjemnym myślom, odczuciom spokoju i radości.

W pełni zrelaksowani i nieco głodni spożyliśmy zdrowe śniadanie w plenerze – nasze specjalnie na tę okazję przygotowane koszyczki piknikowe zawierały m. in. koktajl z truskawek na bazie jogurtu naturalnego, przepyszne kanapki z ciemnego pieczywa z pomidorem, ogórkiem i szczypiorkiem, jabłka i gruszki.

Pamiętaliśmy także o naszym mózgu i zafundowaliśmy mu nieco rozrywek umysłowych, by również i on został pobudzony do wysiłku – pamiętamy bowiem doskonale z wykładu, którego wysłuchaliśmy na Forum Seniora, iż dla zachowania naszego zdrowia psychicznego należy ciągle ćwiczyć mózg i pobudzać go do działania. Zatem rozwiązywaliśmy quizy, krzyżówki, graliśmy w „Państwa – Miasta” i gry planszowe. Niektórzy z nas popisywali się swoją sztuk oratorską deklamując wiersz, których motywem przewodnim była natura.

To był piękny i owocny dzień. Poczuliśmy jak nasz organizm opuszcza zła energia i wzrasta tym samym zdolność odbierania bodźców zewnętrznych . Dzięki temu lepiej i wyraźniej widzimy teraz świat, który zachwyca nas jeszcze bardziej!!!!!