MOPS Bydgoszcz

III EDYCJA WARSZTATÓW DLA OPIEKUNÓW FAKTYCZNYCH

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zaprasza opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych na bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej – 2-dniowe (termin: 26,27.02.2019r.) oraz warsztatach w zakresie wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjnych u osób niesamodzielnych – 4-dniowe (termin: 4-7.03.2019r.). W/w warsztaty odbędą się przy ulicy Mari Konopnickiej 28 w Bydgoszczy.

Opiekun faktyczny (nieformalny) – to osoba pełnoletnia opiekująca się osobą niesamodzielną, niebędąca opiekunem zawodowym i niepobierająca wynagrodzenia z tytułu opieki nad osobą niesamodzielną, najczęściej członek rodziny (może to być również sąsiad/ sąsiadka lub inna osoba, która pomaga w jakikolwiek sposób osobie niesamodzielnej).

Osoby zainteresowane udziałem w w/w warsztatach zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 19 lutego 2019r., o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy przy ul. Ogrodowej 9, II piętro, pokój 39.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Witalni” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej informacji pod numerem 52/325-44-43.