MOPS Bydgoszcz

„Listy do św.Mikołaja” – jasełka w ROPS Fordon

Dnia 9 stycznia bieżącego roku w Rejonowym Ośrodku Pomocy w Fordonie zrobiło się gwarno. Wszystko za sprawą dzieci ze świetlicy „Kącik” ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św.Wincentego A’Paulo, które zjawiły się wraz z opiekunami, zaprzyjaźnioną z Ośrodkiem siostrą Małgorzatą Małyjurek i wolontariuszką, Panią Hanną Pawłowską. Dzieci przygotowały przedstawienie pod tytułem „Listy do św.Mikołaja”. Pod okiem swoich opiekunów same przygotowały teksty, a potem z wielkim przejęciem odegrały role przed swoimi rówieśnikami zaproszonymi przez nas do Ośrodka. W spotkaniu uczestniczyło dwadzieścioro dzieci naszych podopiecznych wraz ze swoimi rodzicami. Zarówno mali jak i duzi przeżywali występy i cieszyli się wspólnym spotkaniem. W całym Ośrodku słychać było śpiew kolęd i znanych piosenek bożonarodzeniowych, a nad wszystkim górował śmiech dzieci, który pokazał, że znów wydarzyło się coś dobrego. Dla wszystkich dzieci oczekiwanym momentem było wręczenie upominków ufundowanych przez firmę „Galkor” z Koronowa, której z tego miejsca bardzo dziękujemy. Dzieciaki dostały słodycze, przybory szkolne i maskotki. Nagrody nie ominęły nikogo, tak więc zarówno aktorzy jak i mała widownia byli w doskonałych nastrojach. Dziękujemy również siostrze Małgorzacie, która swoim ciepłem otacza wszystkie potrzebujące wsparcia i zainteresowania dzieci.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką spotkania była Mariola Pietrzak, pracownik socjalny ROPS Fordon, która niegasnącą energią zaraża innych pracowników. Tym razem pomagały jej Beata Prabucka i Aleksandra Kaźmierczak. W imieniu dzieci: Dziękujemy!

Od lewej dzieci przebrane w jasełkowe stroje, od prawej dzieci na widowni.Na pierwszym planie otwarta książka w rękach czytającej dziewczynki, w tle dzieci i rodzice na widowniGrupa dziewczynek przebrana za anioły, od prawej zakonnica.Grupa dzieci w kolejce do świętego mikołaja.

Tekst: Izabela Wilk