MOPS Bydgoszcz

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W dniu 25 kwietnia 2017r. odbyło się na terenie ROPS Fordon spotkanie ok. 25 osób w wieku 40+, z podróżnikiem Panem Dariuszem Metel. P. Darek jest znawcą i pasjonatem Azji południowo-wschodniej. Z wielką pasją i dużą dawką humoru opowiadał o swoich podróżach w tamte rejony świata, prezentował zdjęcia, slajdy oraz egzotyczne pamiątki z Filipin, Tajlandii, Birmy. Laosu i Wietnamu.

Z dużą ciekawością i zainteresowaniem mogliśmy posłuchać o obrzędach wielkanocnych na Filipinach, a zwłaszcza o tradycji biczowania i przeżywania Wielkiego Tygodnia. Pan Dariusz jest człowiekiem o wielkim sercu, gdy był po raz pierwszy na Filipinach spotkał się z ogromną biedą, zobaczył rodziny mieszkające na cmentarzu w Manilii. Trudno mu było przejść obok tego widoku obojętnie, dlatego postanowił pomóc tym dzieciom. Rok później wspólnie z przyjaciółmi zebrał około 70 kg przyborów szkolnych (kredki, pisaki, farby, plastelina i inne), i przekazał je dzieciom żyjącym na tym cmentarzu.

Spotkanie zakończyło się kulinarną, egzotyczną niespodzianką- zaproszenie goście mogli spróbować tajskiego deseru w postaci ryżu z mleczkiem kokosowym i owocem mango. Uczestnicy prezentacji mogli zrobić sobie zdjęcia z pamiątkami przywiezionymi z Azji.

Uśmiechnięty starszy mężczyzna w azjatyckim stożkowatym kapeluszu. Na pierwszym planie stół pokryty kolekcja pamiątek. Na drugim planie goście prezentacji i prezenter. Od prawej, grupa siedzących ludzi obserwuje prezentacje. Po lewej stronie ekran projekcyjny i prezenter. Na pierwszym planie stół pokryty kolekcja pamiątek. Na drugim planie goście prezentacji.