MOPS Bydgoszcz

Święto Policji

W dniu 11.07.2019r. w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Nie zabrakło na nim również naszych Seniorek z rodzinami. Wcześniej mieliśmy już okazje zapoznać się z pracą policji na rzecz społeczeństwa. Uczestniczyliśmy w wielu wykładach i pogadankach, podczas których w bardzo ciekawy i interesujący sposób policjanci przekazywali nam istotne dla nas informacje dotyczące bezpieczeństwa i unikania zagrożeń, zapoznawaliśmy się z pracą naszych dzielnicowych.

Z przyjemnością wzięliśmy udział w tak uroczystym dla nich dniu. Oficjalna cześć obchodów odbyła się na płycie Starego Rynku, gdzie prezydent wręczał Policjantom awanse i medale.

Wśród wyróżnionych znaleźli się bydgoscy policjanci.

W części nieoficjalnej odbył się niezwykle interesujący festyn na Wyspie Młyńskiej, w którym oprócz naszych Seniorek, uczestniczyły również rodziny z dziećmi z terenu działania ROPS Szwederowo.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora ( Komenda Wojewódzka Policji) można było obejrzeć pokazy ratownictwa wodnego, zatrzymania groźnego przestępcy, pokaz tresury psów policyjnych. Najbardziej odważne z nas wzięły udział w symulatorze dachowania pojazdu. Milusińscy – wnuki naszych seniorek skorzystały z przygotowanych dla nich atrakcji , w tym m.in. malowanie buziek, trampoliny, dmuchane zamki, wykonywanie balonowych figur.

Na zakończenie festynu konsumowaliśmy przepyszną grochówkę, dzieciaki otrzymały odblaski, watę cukrową.