MOPS Bydgoszcz

Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim

Dnia 25 czerwca 2019r. pracownicy socjalni wraz z dziećmi naszych podopiecznych wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Wycieczka została zorganizowana przez ROPS „Bartodzieje” we współpracy z Ośrodkiem Społeczności Lokalnej przy ul. Przemysłowej 34 w ramach działań środowiskowych.

Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, już podróż pociągiem z Bydgoszczy do Solca była dla niektórych dzieci wielkim przeżyciem.

Na miejscu zostaliśmy przywitani przez Panią przewodnik, która zabrała nas na spacer ścieżką dinozaurów. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się m.in. w jakich epokach żyły poszczególne dinozaury, mogliśmy podziwiać usytuowane w parku figury dinozaurów oraz prehistorycznych gadów, które wykonane są w rzeczywistych rozmiarach.

Następnie dzieci udały się do Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, gdzie uczestniczyły w lekcji multimedialnej pt. „W bursztynowym lesie”. W muzeum dzieci mogły obejrzeć kolekcje skamieniałości, a także zgłębić tajniki 500 milionów lat ewolucji życia na ziemi. Podczas lekcji multimedialnej zaś uczestnicy zapoznać się mogli z takimi pojęciami jak: żywica, inkluzja oraz bursztyn. Przedstawiony został również proces powstawania bursztynu bałtyckiego.

Trzecią atrakcją dnia był Park Rozrywki. Tutaj dzieci mogły skorzystać z atrakcji powodujących dreszczyk emocji, tj. Statku Pirackiego oraz karuzeli łańcuchowych. Do dyspozycji były również family coaster, gokarty, dmuchane zjeżdżalnie, automaty oraz stymulatory gier. Po szaleństwach w Parku Rozrywki cała grupa udała się do zadaszonej restauracji na wspólny posiłek i napój.

Po posiłku czekał na nas krótki film pt. „Poznaj Dinozaury”, który wyświetlony został w technologii 5D, dzięki czemu prócz trójwymiarowego obrazu mogliśmy doznać także wrażeń zmysłowych, m.in. dźwiękowych czy ruchowych.

Na koniec naszej wizyty w Jura Parku dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, dla ochłody każde z dzieci otrzymało przekąskę w formie lodów. Po tak mile spędzonym czasie udaliśmy się w podróż powrotną do Bydgoszczy. Dzieci pomimo zmęczenia były zachwycone wycieczką. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Galeria