MOPS Bydgoszcz

Wieczór marzeń w bydgoskim zoo

Po raz kolejny w bydgoskim ogrodzie zoologicznym odbywała się światowa akcja „Dreamnight at the ZOO czyli Wieczór Marzeń w ZOO”.

Zaprosiliśmy zatem grupę dzieci niepełnosprawnych z terenu działania ROPS Szwederowo wraz z ich rodzinami, by miały możliwość poznania mieszkańców zoo i bliskiego z nimi kontaktu. Dzieci niepełnosprawne i ich otoczenie to bardzo szczególna grupa osób dzielnie walcząca z przeciwnościami losu, dlatego ta akcja jest im dedykowana. Uczestniczyli w niej również nasi seniorzy.

Dla milusińskich przygotowano wiele atrakcji : m.in. gry i zabawy przygotowane przez Przedszkole i Szkołę Krajowego Towarzystwa Walki z Kalectwem o/ Bydgoszcz oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem , pokazy sprzętu strażackiego Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, pokaz sprzętu wojskowego III Batalionu Drogowo-Mostowego z Chełmna, pokaz sprzętu policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i wiele innych.

Tego dnia mogliśmy zobaczyć pokazy karmienia zwierząt, dowiedzieć się o ich zwyczajach od pracowników zoo. Naszą szczególną uwagę zwróciły żubry i wydry. Żubry – swoim dostojeństwem, spokojem i piękną atletyczną sylwetką, zaś wydry ujęły nas za serce fantastycznymi akrobacjami w wodzie.

Mieliśmy tez okazję zobaczyć wyśmienity pokaz p.n.” Psie nosy w służbie człowieka” przygotowany przez szkołę dla psów „ Brave Dogs”. Psy zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności wykrywania substancji zapachowych.

Ciekawe stanowisko przygotowała Izba Administracji Skarbowej – obejrzeliśmy okazy skonfiskowanych na granicy futer , butów ze skór naturalnych, skóry krokodyla.

To był bardzo ciekawy dzień, pełen wrażeń i niespodzianek, który nas integrował i łączył pokolenia wśród flory i fauny.