MOPS Bydgoszcz

Wielkanoc tuż, tuż

W dniu 08.04.2019r. Klubowicze „Babiego Lata ” spotkali się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym, na które została zaproszona Pani Ewa Taper- zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy oraz Kierownik Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej „Szwederowo” Pani Maria Czarniecka.

Seniorki odświętnie ubrane zasiadły przy suto zastawionym stole, na którym oczywiście królowało jajko – symbol rodzącego się życia, biała kiełbasa i szynka. Oczywiście nie zabrakło również słodkości w postaci mazurków, babek i serników.

W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy przygotowanego przez panów z chóru „Halka„ w Bydgoszczy krótkiego programu muzycznego, który wprowadził nas w wyśmienity nastrój. Dowodem tego była radość na twarzach zebranych i promienne uśmiechy Seniorek.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia świąteczne. Życzyliśmy zatem sobie wzajemnie zdrowia, spokoju radości i prawdziwego zmartwychwstania naszych serc, odrzucenia smutku i szarości i czerpania w pełni z uroków życia.

Przy wspólnej konsumpcji potraw niektórzy z nas dzielili się refleksjami dotyczącymi spędzania Świąt Wielkanocnych w swoich rodzinach i chociaż do Wielkanocy zostało jeszcze parę dni, my poczuliśmy już jej atmosferę!

Gorąco dziękujemy sponsorom naszej imprezy tj.

– wszystkim pracownikom i kierownictwu ROPS Szwederowo za ogromny wkład pracy w przygotowanie potraw na świąteczny stół

– Masarni Paszkiewicz w Ślesinie

– Cukierni „ Sowa”

– Hurtowni RENEX

Wszystkim życzymy zdrowych i pogodnych Świąt i udanego wypoczynku w gronie najbliższych !