MOPS Bydgoszcz

KOBIETY KOBIETOM

Dzień Kobiet był dla Klubu Seniora „Niezapominajki” niezwykle intensywny i ekscytujący. Swój występ zaprezentował Zespół Taneczny „Odyseja”, który powstał w styczniu 2018 r. przy klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Tworzą go seniorki kochające ruch i taniec, wiedzące, że w każdym wieku można poprawić swoją sprawność fizyczną. Wszyscy wiemy, że taniec poprawia samopoczucie i jest sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć, dlatego instruktorka Danuta Trzebińska-Kapczyńska nie tylko poprowadziła występ, ale porwała do tańca nasze panie.

Rytmiczne ruchy w takt muzyki odprężyły, zredukowały napięcie mięśniowe i pozwoliły uwolnić nagromadzone emocje. Najbardziej podobał się taniec „hula” z hawajskimi naszyjnikami, przy akompaniamencie mele. Integracja oraz zawieranie nowych znajomości przebiegały w radosnej atmosferze przy świeżo upieczonej drożdżówce i jabłeczniku. Część seniorek z naszego klubu uczestniczy również w zajęciach Zespołu „Odyseja”, co doskonale pozwolilo połączyć te dwie grupy. Panie zachęcały innych do wspólnego działania i wyzwalania niesamowitej ilości energii. Zarówno zespół jak i seniorki z naszego Klubu prezentowały się świetnie, a Dzień Kobiet tego roku był wyjątkowo radosny.

Osoby zainteresowane nie tylko tańcem i arteterapią, ale także aktywizacją ciała i umysłu zapraszamy na zajęcia kwietniowe. Na ternie ROPS Fordon będziemy gościć dietetyka, który „zmierzy i zważy” nasze zdrówko, a pani Stefania Myszkier prowadząca grupę seniorów przy MOPS poprowadzi wykład „Jesienna miłość” – seksualność osób starszych.