MOPS Bydgoszcz

Porady dietetyka i warsztaty kulinarne

W dniu 24.04.2018r. pracowicy socjalni Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej Szwederowo zaprosili do Biblioteki na Błoniu seniorów i uczestników Środowiskowego Domu Pobytu „Słoneczko” na spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty kulinarne.

Prelegentka Marta Miętus opowiedziała nam o zasadach zdrowego żywienia, produktach zdrowych i tych niepożądanych dla naszego organizmu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy byli zainteresowani cennymi wskazówkami, jakie uzyskali od fachowca, co dało się zauważyć w ożywionej dyskusji, głównie dotyczących zdrowego jadłospisu.

Po części teoretycznej przystąpiliśmy do wspólnego gotowania. Przygotowaliśmy w grupach chłodnik litewski – potrawę składającą się z warzyw i kefiru, idealną na letni posiłek. Praca zespołowa przyniosła olbrzymi sukces, potrawy przygotowane przez uczestników różniły się smakiem, jednak były przepyszne.

Uczestnicy wyszli ze spotkania z przekonaniem, jak ważna jest rozsądna dieta i aktywność fizyczna. Poznali nowy przepis na obiad, który będą w domach przygotowywać.