MOPS Bydgoszcz

Motyle Zimą

W dniu 29.12. 2019r. grupa 19 dzieci pod opieką pracowników socjalnych ROPS Fordon pani Małgorzaty Puk, Anny Henke i Iwony Mayer wybrała się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl „Motyle„. Przedstawienie dedykowane jest dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Był to ostatni z projektów w ramach sponsorowanej kwoty od naszych Przyjaciół z Berlina.

Sztuka „Motyle” opowiada o świecie Amelki, bohaterce dramatu kanadyjskiej pisarki, Marie Eve-Huot. Dziewczynka, dzięki swojemu tacie, pasjonacie lotnictwa, zgłębia tajniki mechaniki samolotowej, przyswaja właściwości powietrznego ruchu, w końcu poznaje historie wzbijających się w niebo bohaterów. Jej pełne niesamowitych przygód dzieciństwo w pewnym dniu niestety się kończy. Wiadomość o tragicznej śmierci ojca zamyka usta Amelki. Wydawałoby się, że na zawsze. Z pewnością nikt nie przypuszczałby, że mur, który przed sobą zbudowała, może zburzyć jeden, zagubiony motyl. „Motyle” w reżyserii Emilii Piech to opowieść o tym, jak ważne w życiu dziecka jest rozbudzanie w nim pasji. Spełnianie marzeń, które kiełkują w ciekawych świata głowach, mogą okazać się najwłaściwszą drogą do osiągnięcia szczęścia. Spektakl opowiada również o sile determinacji, dzięki której można uzyskać to, czego tylko się zapragnie i zwalczyć wszystko, co staje się przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Po spektaklu dzieci wraz z opiekunami udały się na zdrowy posiłek do lokalnej restauracji Staropolska przy ul. Chodkiewicza 19. Przepyszna tarta-specjalność lokalu- oraz arbuzowa lemoniada podbiły serca dzieci. W świąteczno-noworocznym wystroju lokalu i miłej atmosferze, opowiadając o swoich wrażeniach z teatru, dzieci zakończyły wycieczkę. Mamy nadzieję, że ten dzień pełen wrażeń spełnił oczekiwania naszych podopiecznych, a w każdym z dzieci zakiełkowały nowe marzenia, które będą wyznaczały drogę do osiągania pozytywnych celów. Każdy z nich zadeklarował chęć ponownego wyjścia na zorganizowane atrakcje. Dzieci także pozytywnie zareagowały i dorzucały swoje pomysły na spędzanie ferii wraz z naszym Ośrodkiem.