MOPS Bydgoszcz

„Dwie Rzeki” w nurcie aktywności seniorów w Fordonie.

W dniu 15.10.2018r. na terenie ROPS Fordon zajęcia dla Seniorek Centrum Trzeciego Wieku „Niezapominajki” realizowali terapeuci i psycholodzy firmy LauxMed na zlecenie Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania „Dwie Rzeki” w ramach projektu „Wsparcie w zakresie kosztów bieżących i animacji Stowarzyszenia Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki”.

Spotkanie podzielone zostalo na kilka części. Obejmowało prezentację działań realizowanych przez LGD „Dwie Rzeki” oraz wskazało korzyści, które płyną ze wsparcia udzielanego przez projektodawców. Beneficjentki projektu wykorzystały spotkanie w 100%. Panie dzielnie i z dużym wdziękiem tańczyły zumbę oraz ćwiczyły pilates. Rozruch miał na celu poprawić ruchomość stawów oraz całego ciała, a także wyzwolić produkcję endorfin, co bez wątpienia się udało. Klasyczne, proste ćwiczenia uczą jak wzmocnić całe ciało, a także zaangażować mięśnie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa, co w przyszłości uchroni seniorki przed bólami kręgosłupa i pozwoli prawidłowo się poruszać. Poza tym nasze Panie brały udział w warsztatach dotyczących kwestii własnego bezpieczeństwa pod nazwą „Jak przeciwdziałać trudnym sytuacjom oraz jak działać gdy już się wydarzą – tak, aby nie stracić głowy”. Seniorki uczyły się reagowania na zagrożenia przed przestępstwami, zatruciami czadem czy wypadkami w trakcie codziennych czynności. Ponadto w trakcie warsztatów prowadzona była pogadanka na temat zagrożeń, wyłudzeń i oszustw handlowych, a także reklamacji zakupionych produktów, czy możliwości ich zwrotu. Nestorki brały także udział w warsztatach z pierwszej pomocy, w trakcie których uczyły się jak reagować w przypadku poparzeń, zakrztuszeń i upadków. Dużą atrakcją dla uczestniczek okazała się część praktyczna, podczas której mogły nie tylko zadawać pytania, ale także spróbować wykonywać czynności ratujące życie. Spotkanie zakończyła integracja uczestników przy wspólnym posiłku.

Bardzo cieszy nas rosnące zainteresowanie naszymi spotkaniami i zajęciami. Wszystkich ciekawych aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy! Harmonogram działań na sezon jesienno-zimowy wkrótce, zachęcamy do przeglądania aktualności!