MOPS Bydgoszcz

WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI

Dnia 08 czerwca.2018 na terenie ROPS Fordon odbył się festyn rodzinny dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych i seniorów pod nazwą „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały bez zarzutu. Gościliśmy około 150 osób w różnym wieku, które fantastycznie się ze sobą czuły i bawiły. Spotkanie zorganizowaliśmy przy pomocy Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu’, które zadbało o oprawę muzyczną i animacje. Informując różnego rodzaju firmy o prowadzonej działalności otrzymaliśmy duże wsparcie rzeczowe, które wzbogaciło całą imprezę. Jak co roku, współpracę z nami podjęła Cukiernia „Rem Marco”, która przekazała ogromny tort i 150 pączków. Zainteresowanie słodyczami okazywali goście w każdym wieku, a piękny tort został uwieczniony przez podopiecznych na fotografiach. Z tego miejsca winniśmy podziękować także Zakładom Mięsnym Niewieścin, Zakładom Mięsnym Nowakowski z Serocka i Piekarni Polski Chleb, dzięki którym mogliśmy zorganizować wielkie grillowanie. Napoje dostarczyli producenci „Kujawianka’ i „Mielniczek”, co przy tak słonecznej pogodzie okazało się bezcenne.

Nasi goście mogli bawić się przy muzyce, a konkursy sportowe wzbudzały wiele emocji. Niewątpliwą atrakcją była wizyta Straży Pożarnej, która oprócz pokazów swojego sprzętu ochłodziła nas wielką fontannę wody. Dorośli byli jak dzieci biegając pod strumieniami wody, a dzieci zmieniły się w dorosłych obsługując wielkie pompy. Śmiechu i radości było wiele. Dzieciaki nie nadążały z przemieszczaniem się do kolejnych atrakcji. Najpierw malowały przepiękne rysunki, potem ich buzie zmieniły się w wielobarwne postacie z bajek, a kiedy na festynie zjawili się Motodawcy Uśmiechu na swoich mechanicznych koniach, motocykle były oblegane z każdej strony. Amatorzy broni i wojskowości mogli nacieszyć oczy replikami pistoletów i karabinów oraz porozmawiać z panem Robertem Szwedem z grupy AIRSOFT ASG AQUILA TEAM w Bydgoszczy – mali i duzi chłopcy mieli niezłą frajdę.

Chęć zdrowej rywalizacji w konkursach podsycana fantastyczną energią dała efekt w postaci okrzyków radości i przedniej zabawy. Uczestnicy zabawy mieszali się w kolorowym tyglu, którego wspólny mianownik stanowiła chęć integracji i samopomocy. Gościliśmy seniorów Centrum Wielu Pokoleń, zjawił się Klub Seniora działający przy ROPS Fordon, swoje przedstawienie zaprezentowała Świetlica „Kącik” z siostrą Małgorzatą. Wszyscy bawili się doskonale, a nasze tegoroczne hasło „wszyscy jesteśmy dziećmi” w pełni odzwierciedlało atmosferę imprezy.