MOPS Bydgoszcz

Warsztaty kulinarne „Świąteczne smaki i aromaty” -wspólne lepienie pierogów

Seniorzy uczestniczący w projekcie pt. „Świąteczny czas – radość w Nas!” w dniu 7.12.2017 r. wzięli udział w warsztatach kulinarnych pod nazwą „Świąteczne smaki i aromaty”, w trakcie, których wspólnie lepiliśmy pierogi. Spotkanie było okazją do poznania tradycji lepienia pierogów w domach rodzinnych seniorów, wymiany technik i przepisów oraz integracji osób starszych. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja wspólnie przygotowanych pierogów.

Składamy szczególne podziękowania dla Pani Haliny Kornet – członkini Klubu Seniora „Radość”, za zaangażowanie w realizację projektu i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych.

W spotkaniu uczestniczyło 30 seniorów ze Stowarzyszenia Bydgoska Pomoc Społeczna w Bydgoszczy oraz Klubu Seniora „Radość” działającego przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej „Wyżyny”.

Logo BydgoszczZadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Miasta Bydgoszczy

Grupa starszych kobiet przy stole pokrytym obrusem w kratę. "Seniorzy lepią pierogi" Grupa starszych kobiet przy stole pokrytym obrusem w kratę."Rozwałkowywanie cista i lepienie pierogów" Grupa starszych kobiet przy stole pokrytym obrusem w kratę."Rozwałkowywanie cista i lepienie pierogów" Ciasto z farszem przed lepieniem pierogów Grupa starszych kobiet przy stole pokrytym obrusem w kratę. "Degustacja pierogów"