MOPS Bydgoszcz

Świąteczne spotkanie w „Lawendowej Przystani”

13 grudnia br. już ostatni raz w tym roku wspólnie z klubowiczami „ Lawendowej Przystani” wspólnie spędziliśmy czas na świątecznym spotkaniu. Przed naszą główną uroczystością w budynku biblioteki publicznej przy ulicy Broniewskiego 1 gościliśmy zespół wokalno-kabaretowy Krople Waleriana, który swoim występem miło umilił nam czas. Zespół, w skład którego wchodzi 26 osób, działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Za repertuar i stronę muzyczną odpowiada Walerian Krenz, teksty natomiast pisane i opracowywane są przez Elżbietę Krenz. Wysłuchaliśmy repertuaru muzycznego pt „ Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Zgromadzona publiczność z rozrzewnieniem wysłuchała wielu popularnych piosenek sprzed lat i gromkimi brawami nagradzała artystów. Za współpracę i partnerstwo w organizacji występu pracownikom biblioteki serdeczne dziękujemy.

Po części artystycznej udaliśmy się na uroczysty poczęstunek do budynku świetlicy, gdzie przy suto zastawionych stołach dalej bawiliśmy się i wprowadziliśmy wszystkich w przedświąteczny nastrój. Gościliśmy Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Ewę Taper, która przekazała świąteczne życzenia, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Nasze spotkanie miało bardzo podniosły charakter. Udało się to dzięki muzykowi – panu Henrykowi, który przy akompaniamencie akordeonu żwawo zachęcał do śpiewania naszych przepięknych, polskich kolęd. Podniosły charakter naszej uroczystości podkreśliła Pani Kornelia, która specjalne na tę okazję przygotowała artystyczny recital. Przeczytała wiersze własnego autorstwa, wśród których nie zabrakło utworu dla tych, których już nie ma. I tak na wspólnym kolędowaniu, opowiadaniu i rozmowach miło spędziliśmy czas.

Na koniec gości pożegnaliśmy wręczając im świąteczne paczki. Prezenty udało się zorganizować dzięki sponsorowi tj. firmie Unilever Polska S.A., która przekazała pokaźną darowiznę, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni.

Aktywne słuchanie i podziwianie pięknego repertuaru piosenki pt.” Już nie zapomnisz mnie” Dzielenie się opłatkiem Piosenka pt.” Ach , śpij kochanie” w męskim wykonaniu Powitanie zespołu wokalno-kabaretowego „Krople Waleriana” Składanie świątecznych życzeń przy akompaniamencie akordeonu Pana Henia Słuchanie opowieści muzyka Solowy występ artystki utworu pt. „Ada to nie wypada” Spotkanie wigilijne Świąteczny poczęstunek i wspólne kolędowanie Widownia słucha występu muzycznego artystów Występ zespołu piosenki pt. „Już nie zapomnisz mnie” Zaproszeni goście przy świątecznym stole