MOPS Bydgoszcz

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” Benjamin Franklin

W dniu 08 czerwca b.r. – na zaproszenie Proboszcza parafii Bożego Ciała znajdującej się przy ulicy Jesionowej 24 ks. Ryszarda Pruczkowskiego – pracownicy socjalni odwiedzili uczestników Klubu Seniora „Przystań”. Oprócz zawarcia znajomości, mieliśmy możliwość porozmawiania na temat współpracy. W swoim programie mają aktywizację ludzi trzeciego wieku. Zbierają środki na wykończenie pomieszczeń domu parafialnego, aby tam było miejsce ich spotkań. Wdzięczni będą, jeśli zechcecie Państwo wesprzeć ich działalność przekazując 1% z podatku (KRS: 0000039541; cel szczegółowy 1% : 142 – Klub Seniora „Przystań”).
Seniorzy zarazili nas energią i chęcią do działania na rzecz społeczności lokalnej. Podpowiadali możliwości ich wkładu w organizowane przez nas przedsięwzięcia. Urodziło się wiele pomysłów. Tymczasem – w ramach dalszego poznawania się – wyrazili chęć uczestniczenia w organizowanych przez nas podczas wakacji spotkań kulturalnych. Widzimy w Nich ogromny potencjał. Są nieocenionym źródłem wiedzy i doświadczeń.
Z uczestników Klubu wyłoniła się osoba, która w ostatnim czasie wydała książkę pt. „Dlaczego jestem inny”. Autor, Pan Henryk Szuda lat 81 jest rodowitym Bydgoszczaninem. Wiek i stan zdrowia nie jest dla niego przeszkodą w aktywnym życiu. Oprócz spotkań w Klubie Seniora „Przystań”, na co dzień jest uczestnikiem Domu Dziennego Pobytu „Kapuściska”. Ponadto pasjonuje się fotografią i robieniem zdjęć. Wszystkim działaniom przyświeca Jemu myśl Seneki: „Potrzeba całego życia, aby nauczyć się żyć”. Zaprasza do zakupu i lektury jego książki.

 

uczestnicy spotkaniaOkładka książkiOkładka Książki