MOPS Bydgoszcz

Marsz Kapeluszowy

W dniu 11 czerwca 2017r. Klub Seniora „ Lawendowa Przystań” uczestniczył w IX edycji Przemarszu Kapeluszowego, którego głównym organizatorem była Bydgoska Rada Seniorów, Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Bydgoskie Uniwersytety Trzeciego Wieku. Wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
Wspólnie z naszymi klubowiczkami godnie reprezentowaliśmy nasz klub co widać na załączonych zdjęciach. Meta barwnego korowodu kapeluszy miała miejsce przy ulicy Placu Wolności, gdzie ulicami miasta przy akompaniamencie orkiestry dętej Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy, dotarliśmy na Wyspę Młyńską. Tam miało miejsce uroczyste otwarcie imprezy podczas, której swoje stoiska reprezentowały różne organizacje pozarządowe.
Każdy z przybyłych na wyspę mógł uzyskać wyczerpujące informację związane z funkcjonowaniem różnych stowarzyszeń, czy organizacji działających na rzecz drugiego człowieka. Ponadto oglądaliśmy występy różnych zespołów tanecznych dzieci, młodzieży czy osób dorosłych. Nogi same niosły nas do tańca…. Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepiej przygotowany kapelusz. Pogoda dopisała i w bardzo dobrych nastrojach rozeszliśmy się do domu.
W dniu 13 czerwca br. zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klubie „Lawendowa Przystań”.

Nasze klubowiczki w oczekiwaniu na przemarsz kapeluszowy Nasze klubowiczki w oczekiwaniu na przemarsz kapeluszowy Zbiórka uczestników marszu kapeluszowgo Marsz kapeluszowy