MOPS Bydgoszcz

KOBIETNIK Międzypokoleniowa Sesja (Świata) Kobiet

25.05.2017 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy wziął udział w imprezie „KOBIETNIK Międzypokoleniowa Sesja (Świata) Kobiet” zorganizowanej przez Kujawsko Pomorską Szkołę Wywyższą w Bydgoszczy.

W programie od juniora do seniora każdy znalazł coś dla siebie – wykłady, występy, warsztaty, pokazy, saloniki, strefy malucha, punkty tematyczne i konsultacyjne i wiele, wiele więcej.  Frekwencja dopisała, odwiedzili nas najmłodsi, trochę starsi i seniorzy.

Dział Wsparcia Rodziny i Asysty Rodzinnej wraz z Działem Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz uczestnikami Klubów Seniora działających przy Rejonowych Ośrodkach Pomocy Społecznej uświetnili imprezę organizując zajęcia integracyjne, międzypokoleniowe, pokaz rękodzieła Seniorów z grupy wsparcia psychospołecznego Senior 60+, scrapbooking – Kartka dla Mamy i Taty, zajęcia z chustą Clanza dla dzieci.

W trakcie przedsięwzięcia prezentowano oferty Działu Wsparcia Rodziny i Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej w celu promowania szeroko rozumianego wsparcia rodziny i rodzicielstwa zastępczego oraz rekomendowano Bydgoską Kartę Seniora 60+. W punkcie konsultacyjnym można było skorzystać z porad psychologa i pedagoga Działu Wsparcia Rodziny.
Rozdawano ulotki, prospekty informacyjne, był także słodki poczęstunek dla gości.
Dużym zainteresowaniem cieszył się warsztat z „decoupage”, który zorganizowała p. Katarzyna Michalska. Swoim talentem zainspirowała nie jednego uczestnika imprezy. Bardzo dziękujemy.

To był dla wszystkich bardzo pracowity dzień, dziękujemy, że mogliśmy wziąć w nim udział, mamy nadzieję do zobaczenia za rok na kolejnym KOBIETNIKU.

 

decupage-w-wykonaniu-pracowników-DWR  przedszkolaki-robią-kartki-dla-Mamy-i-Taty  rękodziło-seniorów integracja-młodzież-i-seniowy-na-warsztatachpromowanie rodzicielstwa