MOPS Bydgoszcz

WIZYTA SENIORÓW ROPS „ŚRÓDMIEŚCIE” NA KPSW w BYDGOSZCZY

W dniu 25.05.2017r. seniorzy Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej „Śródmieście”, na zaproszenie Kujawsko-pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy uczestniczyli w KOBIETNIKU –  Międzypokoleniowej Sesji (Świata) Kobiet . Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Wszystkich Gości powitała prof. KPSW dr hab. Monika Jaworska Witkowska, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filozoficznych Kujawsko-pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Iwona Waszkiewicz Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, która dokonała otwarcia Sesji.
Seniorzy mieli okazję wysłuchać prelekcji na różne, interesujące ich tematy, zapoznać się z efektami prac plastycznych studentów i innych bydgoskich twórców. Seniorzy mieli również okazję uczestniczyć wraz z młodszym pokoleniem w tworzeniu prac artystycznych metodą decupage Mogli również skorzystać m.in. z profesjonalnego manicure ukraińskiego. Poza tym była możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji, jak: m.in. dotyczące profilaktyki onkologicznej dla kobiet czy przesiewowego zbadania słuchu.
Równocześnie odbywało się wiele atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych uczestników imprezy, jak: pokaz wozów strażackich i sprzętu strażackiego, warsztaty z dogoterapii i in. Spotkanie w Kujawsko-pomorskiej Szkole Wyższej udało się i przysporzyło seniorom wiele radości.

Duży plac na którym od lewej stoi wóz strażacki, na środku strażak przeprowadzający pokaz dla grupy dzieci i kilkoro rodziców po prawej. Kobieta prowadzi psa na smyczy pomiędzy pachołkami. Przygląda się temu grupa dzieci stojąca za obok. Grupa ludzi w rożnym wieku, siedzi przy stołach z materiałami do tworzenia dekoracji. Grupa kobiet ubrana w stroje taneczne.